Juhlaleiri 20.-23.7.2017
Saimaan Vartioiden 100-vuotisjuhlaleiri lähestyy! Saimaan Vartiot 100-vuotta -juhlaleiri järjestetään 20.-23.7.2017 Humaljärvellä. Leirillä on tarkoitus muistella ja toimia niin SV kuin Suomi 100 vuotta teeman ympärillä. Juhlaleirille ovat tervetulleita kaikki lippukunnan jäsenet niin uudet kuin jo kokeneemmatkin.
Ohjelmassa:
Leirillä tutustutaan lippukuntamme ja Suomen 100 vuotiseen historiaan erilaisten jännittävien aktiviteettien kautta. Leirillä on myös haikki, jonka aikana liikutaankin poikkeuksellisesti pyörillä, jotta matka olisi kevyempi ja rattoisampi.
Leirille lähtö tapahtuu torstaiaamuna klo 10 Lappeenrannan kirkolta (punainen tiilikirkko) kimppakyydein ja poistuminen Humaljärveltä tapahtuu noin 13.30 omilla kyydeillä.
Ilmoittautuminen:
Leirille voi ilmoittautua koko leirin ajaksi tai vain osaksi aikaa. Ilmoittautuminen tapahtuu viimeistään 8.7. Ainon sähköpostiin aino_poutiainen(a)hotmail.com
Kerro ilmoittautumisen yhteydessä
- leiriläisen nimi
- huoltajan ja leiriläisen yhteystiedot (puh. ja sähköposti)
- allergiat ja muut sairaudet joista johtajien tulee tietää
- uimataito
- osallistuuko leirille koko ajaksi vai vain osaksi aikaa
- saako polkupyörän kuljetettua itse vai ei
Ilmoittautuminen on sitova viimeisen ilmoittautumis päivämäärän jälkeen.